Przejdź do treści
Baner z tytułem

Instalacje fotowoltaiczne

Energyegroup
Energyegroup

Panele fotowoltaiczne

W związku stale rosnącymi cenami prądu fotowoltaika ma coraz większe powodzenie.

Wiele osób zastanawia się co zrobić w tej sytuacji i rozważa wytwarzanie własnej energii z wykorzystaniem fotowoltaiki. Podstawowym pytaniem jakie nasuwa wszystkim zainteresowanym, to czy fotowoltaika jest opłacalna oraz czy zainwestowany koszt zwróci się oraz kiedy.

Za zainstalowaniem fotowoltaki przemawiają nie tylko względy ekonomiczne ale również ekologiczne. Obecny trend zmierzający do ochrony środowiska skłania wiele osób do zastanowienia się nad instalacją fotowoltaiki.

Panel słoneczny

Dobry na trudne czasy

Energyegroup

Zakupując panele fotowoltaiczne otrzymasz profesjonalny serwis oraz gwarancję.

Dawid
Zapytaj naszego doradcę 510 355 500
office@energyegroup.pl

Panel słoneczny

Panel słoneczny
Energuegroup

Dlaczego fotowolatika może być dobrą inwestycją?

Dlaczego fotowolatika może być dobrą inwestycją?

Posiadanie własnych paneli fotowoltaicznych pozwala na czerpanie zasobów energii z naturalnego źródła. Fachowe zainstalowane urządzenia systemu fotowoltaicznego pozwolą na pewne korzyści obniżające koszty za pobór energii. Powstałe nadwyżki energii są magazynowane prze dystrybutora energii w oparciu o odpowiednie umowy. Bardzo istotna sprawą jest, że w zimie kiedy jest mniej słońca można skorzystać z kumulacji swojej energii.

Skontaktuj się z Nami
Wycena
Montaż
Serwis
Energyegroup

Przydatne informacje

Na panel fotowoltaiczny składają się moduły fotowoltaiczne. Są one najmniejszym zamkniętym zestawem ogniw fotowoltaicznych. W ogniwie fotowoltaicznym zachodzą procesy fizyczne, które generują prąd. Z procesu wykluczony jest człowiek, wykluczony jest hałas, nie wytwarza się gazów cieplarnianych, proces ten współgra pozytywne ze środowiskiem.

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej musimy zwrócić uwagę na moc tego systemu. Odpowiednio dobrana moc ma wpływ na ewentualne przekroczenie rocznego zużycia energii. System fotowoltaiczny ma przynosić korzyści a nie straty. Dlatego wyliczenie zapotrzebowania wartości niezbędnej mocy należy powierzyć specjalistom. Istotnym elementem systemu fotowoltaicznego jest inwerter potocznie falownik. W falowniku dochodzi do zamiany prądu stałego na prąd zmienny. I to falownik jest jednym z najważniejszych elementów tego przedsięwzięcia. 

Panele

Panel słoneczny

Energyegroup

Jaką dobrać moc oraz ilość paneli żeby nie płacić rachunków za prąd?

Tę informację możemy odczytać z rocznego zestawienia opłat za prąd. Jeżeli dla nas jest to czarna magia możemy tę informację uzyskać od dystrybutora energii obsługującego dany rejon. Jednakże ile zużyliśmy energii w danym przedziale czasowym nie oznacza że w kolejnym roku będzie tak samo. Dlatego instalując panele dobrze jest rozważyć plany dodatkowych urządzeń na przyszłość. Jest to niezbędne właśnie po to aby dokładnie dobrać parametry urządzeń. Tylko odpowiednio dobrane parametry umożliwią znaczne obniżenie kosztów za prąd.

Jednym z ważniejszych elementów fotowoltaiki są panele. Na pewno każdego nurtuje pytanie o ich ilość. Można przyjąć, że gabaryty wszystkich marek paneli są wielkością przybliżone. Dlatego łatwo można obliczyć, że na moc 1kW potrzebne są 3 panele. Istotną sprawą dla montażu paneli jest kształt dachu. W przypadku braku możliwości montażu paneli na dachu nieruchomości można rozważyć instalację paneli na gruncie przy domu/nieruchomości. Przyjmuje się, że do montażu trzech paneli fotowoltaicznych niezbędne jest 4,5m2 miejsca na dachu

Należy pamiętać, że od miesiąca grudnia do lutego panele generują najmniej energii. Maj jest najlepszym miesiącem dla paneli fotowoltaicznych.

Gdyby okazało się, że brakuje miejsca na dachu na zainstalowanie paneli, można wykorzystać miejsce na podwórku. Przy czym instalacja na podwórku jest technicznie łatwiejsza.

Energyegroup

Skąd się biorą odnawialne źródła energii ze słońca?

Tzw. inwerter instalacji fotowoltaicznej zamienia energię słoneczną w płynący prąd. Przed tym dystrybutor energii elektrycznej musi zamienić zwykły licznik elektryczny na dwukierunkowy. Licznik dwukierunkowy ma za zadanie m in. zliczanie energii niezbędnej do wykorzystania bieżącego i do zliczenia wytworzonej nadwyżki.

Fachowcy w tej dziedzinie wyliczyli, że jeżeli w domu zainstalowano instalację fotowoltaiczną produkującą około 10kW do 50 kW to można z niej uzyskać około 70% nadwyżki.

Instalacja paneli fotowoltaicznych najpopularniejsza inwestycja.

Obecnie instalacja paneli fotowoltaicznych jest jedną z najpopularniejszych inwestycji. Chociaż zwrot z niej nie nastąpi od razu korzyści powinny się pojawić w niezbyt odległym czasie. Dzieje się to z sprawą niewyczerpalnego źródła słońca. Posiadając system grzewczy opierający się o panele fotowoltaiczne możemy uniezależnić się od podwyżek energii od głównego dystrybutora. Jednocześnie mamy wpływ na poprawę zachwianego ekosystemu. Panele fotowoltaiczne mogą być instalowane jak w przedsiębiorstwach tak i w domach prywatnych.